İleti Yönetim Sistemi Nedir?

İys Nasıl Çalışır? - VEYOSİS

Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alınan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik‘e uygun olarak;
Hizmet Sağlayıcılar’ın arama, mesaj ve e-posta gibi farklı tipte ileti izinlerini saklayıp yönetebilecekleri, alıcıların verdikleri izinleri görüntüleyip kaldırabilecekleri, izinsiz gönderimleri şikâyet edebilecekleri, kamunun ise ileti şikâyetlerini ve şikâyete konu iznin durumunu görüntüleyebilecekleri, web sitesi, kısa mesaj numarası ve çağrı merkezi üzerinden hizmet verecek, tüm izinleri zaman damgasıyla kayıt altına alıp güvenli biçimde saklayacak ulusal veri tabanı sistemidir.

İYS Üyelik Adımları

Değerli Abonemiz İleti Yönetim Sistemi kullanıma açılmıştır. 150 bin adedin üstünde ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar için onay yükleme son tarihi 31 Aralık 2020 tarihine, 150 bin adetin altında ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılar için onay yükleme son tarihi 31 Mayıs 2021 olarak güncellenmiştir. İYS'ye aktarılmayan izinler geçersiz sayılacaktır. Olası cezalardan korunmak için öncelikle SMS veya e-mail (ticari elektronik ileti) göndereceğiniz hedef kitlenizden (alıcılardan) izin almanız gerekmektedir. Ardından SMS gönderirken mevzuata uygun SMS içeriğini hazırlayabilir ve gönderebilirsiniz.
* İzinli veritabanınızı İYS'ye yüklemeniz gerekmektedir.

1. Adım

BAŞVURU;
Hizmet sağlayıcıların ticari elektronik ileti onaylarını aktarabilmeleri için öncelikle İleti yönetimi sistemine (iys.org.tr) adresinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

2. Adım

İleti Yönetimi Sistemine üyelik işlemleriniz tamamlandıktan sonra , İYS'den alınan İYS kodu ile VEYOSİS'e başvuru ve İleti sayınıza göre ileti paketinizi seçmeniz gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgi; https://iys.org.tr/hizmet-saglayici/paketler-ve-moduller

İys Nasıl Çalışır? - VEYOSİS
3. Adım

İYS üzerinden İş ortağı olarak VEYOSİS’i yetkilendirmeniz gerekmektedir.
Örnek yetkilendirme yazısını indirmek için tıklayınız.

4. Adım

Veyosis.com adresi üzerinden ücretsiz üyeliğinizi başlatmak.

5. Adım

İYS üzerinden seçtiğiniz ileti paketinize göre VEYOSİS üyelik paketlerinden ileti paketinize uygun olanı seçip izinli veri aktarım sürecini başlatmak.

VEYOSİS İYS PANEL ile Neler Yapabilirsiniz?
İzinli Datanızı Yükleyin

Tüm izinli verilerinizi İYS sistemine istediğiniz formatta (Excel / CSV / Panel içi yükleme) yükleyebilir ve İYS’ye aktarım sağlayabilirsiniz.

Marka Yönetimi

Birden fazla markanızı tek kolayca yönetebilirsiniz. Marka izinlerinizi görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Geliştirici Servisleri

VEYOSİS Geliştirici Servisleri ile kendi yazılımınıza (CRM / ERP / vs.) kolayca entegrasyon yapabilirsiniz..

3D Güvenlik Sistemi

Hesabınız; Onaylı Müşteri Temsilcisi, 2 Adımlı Doğrulama ve IP Kısıtlama seçeneğiniz ile güvende.

İys Nasıl Çalışır? - VEYOSİS
Veri Güvenliği

Sizin için önemli olan verilerinizi kriptografik kurallara göre şifreleyerek güvenle saklar.

Entegre Servis

VEYOSİS'in size sağladığı Geliştirici Servisler ile istediğiniz SMS veya E-Posta gönderimi yapan kurumla entegre olabilir, ticari ileti maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Günlük Mutabakat

VEYOSİS, İYS sistemi ile tamamen entegre çalışır. İzin listenizde oluşan değişiklikler ve ret bildirimleri her an güncel tutulur.

NEDEN VEYOSİS KULLANMALIYIM?

VEYOSİS; Kullanıcı dostu arayüzü, yüksek güvenlik sistemi ve İYS ile verilerinizin her a güncel olmasını sağlayan bir yazılımdır.

Farklı veri yükleme opsiyonları, anlık veri takibi ve özelleştirilebilir raporlar için Ücretsiz Aboneliğinizi hemen başlatın!